עיצוב אפליקציות

עיצוב אפליקציות


בעולם דיגיטלי בו כולם מסתובבים עם סמארטפון דבוק ליד, בסך הכל צריך ללכוד את תשומת הלב של הגולש. פשוט? לא ממש.
אפליקציות חדשות, צצות כמו פטריות אחרי הגשם, וכדי שאפליקציה תצליח, היא חייבת ליצור חווית משתמש יוצאת דופן.
עיצוב אפליקציות שמשתמשים אוהבים - איך עושים את זה?

Application Design Illustration


אפליקציה היא יישום דיגיטלי המיועד לשימוש בטלפונים חכמים ובטאבלטים. לעומת אתר רספונסיבי, המאפשר שימוש בעזרת הדפדפן, אפליקציה היא תוכנה נפרדת, המותקנת על המכשיר ומנצלת את הפונקציות השונות שהוא מציע.
אחרי שמשתמש מתקין את האפליקציה, היא נמצאת על מסך הבית שלו. כך הוא יכול למצוא אותה בקלות ובמהירות.

חושבים על עיצוב אפליקציה? חשוב שתדעו.
לא תמיד כדאי לעצב אפליקציה. אם אתם לא בטוחים האם אתם זקוקים לאפליקציה, כדאי להתייעץ עם חברה לעיצוב אפליקציות ואתרים, שתוכל לעזור לכם להחליט מה עדיף.


מה הם הגורמים המשפיעים על עיצוב אפליקציה?

כאשר אנחנו מעצבים אפליקציה, אנחנו מעוניינים ליצור יישום פשוט, מהיר ושימושי - שיתן למשתמש ערך ויגרום לו לעשות בו שימוש נוסף. במילים אחרות, אנחנו רוצים ליצור חווית משתמש אידיאלית. כדי ליצור את החוויה הזו, נשים דגש על שני פנים של העיצוב - שימושיות ונראות.


שימושיות - עיצוב חווית משתמש

עיצוב חווית משתמש לאפליקציה הוא מה שיקבע עד כמה האפליקציה שימושית.
בעגה המקצועית קוראים לתחום הזה עיצוב UX, והוא מתייחס למבנה של האפליקציה. מעצב UX יחליט היכן ימוקמו הכפתורים, כיצד יעברו המשתמשים מאזור לאזור ביישומון ועוד החלטות מבניות חשובות שישפיעו על נוחות הממשק.
כדי לעצב ממשק אידיאלי, חשוב מאוד לחשוב לעומק קהלי היעד.


נראות - עיצוב ממשק משתמש

העיצוב החזותי, הוא למעשה העיצוב שנגלה לעיניהם של המשתמשים.
בשפה המקצועית, קוראים לתחום הזה עיצוב UI, והוא מתייחס לנראות של האפליקציה. מעצב UI עוסק בעיצוב החזותי - בצבעוניות, פונטים, ניגודיות ועוד.
מעצב UI טוב יידע להבין את מאפייני המוצר, ולהביא אותם לידי ביטוי בנראות של האפליקציה. כמובן תוך התחשבות במגמות עיצוביות עדכניות.עיצוב אפליקציות בעצמך - האם זה כדאי?

קיימים אתרים המאפשרים ליצור אפליקציה בעזרת תבניות, וללא עזרת מעצב מקצועי. אפשרות זו בדרך כלל קורצת לעסקים מתחילים וחסרי משאבים.
החיסרון הבולט בשימוש בתבניות, הוא חוסר הייחודיות באפליקציה. אם דיברנו על יצירת חווית משתמש מרגשת, הרי שבצורה כזו זה לא יקרה.
אם אתם חושבים על האפשרות הזו, חשוב שתדעו. אם אין לכם ידע טכני כלל - אתם עלולים להסתבך. בנוסף, בחלק מהמקרים תוכלו לעצב גרסה ראשונית בחינם, אולם אחרי חודש תידרשו להתחיל לשלם.איך בוחרים חברה לעיצוב אפליקציה?

היעזרו במעצב אפליקציות מנוסה. קיימות חברות שונות בשוק, וכדאי לבחור בחברה שתדע לקחת בחשבון את כלל המשתנים וליצור עיצוב מדויק.

חלק מתהליך הבחירה כולל סקר שוק בין חברות שונות, וצפיה בדוגמאות - אולם אל תוותרו על שיחה טלפונית.
השיחה חשובה, כיוון שבסופו של דבר עיצוב אפליקציה תלוי בתקשורת טובה בין הלקוח למעצב.
כשמדברים איתכם בגובה העיניים, מסבירים לכם הכל, עד לפרט הקטן ביותר ומקשיבים לרצונות שלכם - קיים סיכוי גבוה יותר שהפרוייקט יצליח.עקרונות לעיצוב אפליקציה מוצלחת

אתם מתחילים תהליך חשוב ומרגש. האפליקציה שלכם הולכת ומתקרבת. כדי שזה יקרה בצורה הטובה ביותר, קבלו 3 עקרונות מפתח לעיצוב אפליקציה.


1. הקפידו על עיצוב עדכני

משתמשים רגישים מאוד לעיצוב. צבעים לא מתאימים, פונט מיושן או תמונות לא איכותיות עלולים להבריח אותם. האפליקציה שלכם צריכה לייצר חוויה עדכנית ונעימה לעין.


2. צרו ממשק זורם

כלל לחיים: ככל שממשק של אפליקציה פשוט יותר, כך היא מוצלחת יותר. למשתמשים אין כוח לתשומת לב וסבלנות, הם רוצים להבין במהירות מה צריך לעשות.


3. אל תוותרו על קונספט שימושי

בחרתם חברה לעיצוב אפליקציות ויצרתם ממשק זורם ויפה? מדהים. אבל אם לאפליקציה שלכם אין קונספט שימושי, היא תיכנס לפח הזבל של האינטרנט - יחד עם מאות אלפי יישומים אחרים שאף אחד לא מבין למה פיתחו אותם.עיצוב אפליקציות - איך מתחילים?

לכם יש רעיון, כיוון או שאיפה? אנחנו כאן כדי לגרום לזה לקרות. נאפיין, נגדיר ונעצב לכם אפליקציה חדשנית שתדבר אל קהל היעד שלכם.
צרו קשר לקבלת פרטים נוספים בנושא עיצוב אפליקציות וקבלת הצעת מחיר.

תאתגרו אותנו

המוטיבציה, הרצון והטכנולוגיה הם שמובילים אותנו לתוצאות יוצאות מן הכלל. ביחד נשיג את הבלתי אפשרי.
השאירו מספר פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

צרו קשר אילוסטרציה