בניית אתר פורטל

בניית אתר פורטל


חושבים על בניית פורטל? בטח יש לכם חזון. מטרה אליה אתם מכוונים. דרך בה אתם רוצים לצעוד.
אנו בחברת THM יודעים לקחת את השאיפות שלכם, ולגרום להן לקרום קוד וגידים.
משלב האפיון, דרך התכנון והביצוע ועד לעלייה לאוויר והתפעול - אנו מפתחים פורטלים מתקדמים המספקים חווית משתמש מרגשת ומדויקת.
אבל לפני שנתחיל לעבוד, בואו נבין יחד מהו פורטל, ואיזה סוגי אתרי פורטל קיימים.



מה זה פורטל?

פורטל הוא אתר אינטרנט המהווה שער לאתרים אחרים ברשת. אתר פורטל יכיל בדרך כלל מנוע חיפוש, אינדקס של אתרים המחולקים לפי נושאים שונים וכן שירותים נוספים.
בניית פורטל נחשב מורכב יותר מבניית אתר רגיל, כיוון שהוא מכיל כמות רבה של פונקציות מתקדמות. פורטל יכלול בדרך כלל מערכת ניהול תוכן מתקדמת, מערכת דיוור, מערכת בלוגים, אינדקס ועוד.


מה ההבדל בין בניית פורטל לבניית אתר "רגיל"?

ההבדל המשמעותי בין אתר פורטל לאתר רגיל, הוא המטרה.
פורטל נוצר כדי להעניק - הוא מתוכנן קודם כל עבור הגולש, במטרה ליצור עניין ולספק את הצרכים שלו, כך שהוא ישהה באתר זמן רב יותר.
לעומת זאת, אתרים "רגילים", כמו אתר תדמית או אתר מסחר, מעוצבים כדי לקחת משהו מהגולש - הםמתוכננים כדי לגרום לו לבצע רכישה, להירשם לרשימת תפוצה, ליצור קשר על מנת לקבל שירות ומגוון רחב של אפשרויות שקיימות באתר פורטל.


סוגי פורטלים

מקובל לחלק את הפורטלים לשני סוגים מרכזיים:

  • פורטל תוכן
  • פורטל עסקי

בניית פורטל תוכן

פורטל תוכן או חדשות נבנה על מנת לספק לגולשים מידע, תוכן ועניין, כך שיבלו זמן ארוך ככל האפשר בפורטל - וישובו אליו במהרה.
פורטלים מהסוג הזה עשויים להתרכז בנושא ראשי אחד, כמו פורטל גרופי, שמהווה מאגר מידע בתחום הרכיבה, או לעסוק בתחומים רבים ומגוונים, כמו אתרי החדשות הגדולים. אתר וואלה למשל, הוא פורטל חדשות, אשר מספק לגולשיו מגוון רחב של שירותים. האתר מעדכן בחדשות, וכן מספק שירותים נוספים כמו מדור דרושים, קניות ברשת, תיבות דואר אלקטרוני, מערכת בלוגים ועוד.


בניית פורטל עסקי

בעידן בו הכל עובר דרך האינטרנט, טבעי שארגונים יפעלו בעזרת מערכות אינטרנטיות עצמאיות. כיום, חברות וארגונים משתמשים בפורטלים לצורך ניהול הפעילות העסקית בזירות השונות.
בבניית פורטל עסקי / ארגוני, יושם דגש על הטמעת מערכות שיאפשרו לארגון להתנהל בצורה יעילה ונוחה יותר. פורטל כזהיכלול בדרך כלל מערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM), ומערכות תומכות החלטה (ERP) שיסייעו בניהול משאבי הארגון.
בדומה לפורטל תוכן, גם הפורטל העסקי מתרכז במשתמש, אולם בצורה מעט שונה.
בניגוד לפורטל תוכן שפונה לכלל הגולשים - פורטל עסקי יפנה לעובדי הארגון, או ללקוחות שלו, ויתוכנן כך שתתקבל חווית שימוש יעילה ונוחה ככל האפשר.



על מה חשוב להקפיד בבניית אתר פורטל?

בין אם אתם חושבים על פיתוח פורטל עסקי, או פורטל תוכן - יש כמה כללים שחשוב להקפיד עליהם.


דגש על המשתמש

חווית השימוש (UX) וממשק המשתמש (UI) הם כנראה המונחים החשובים ביותר בתהליך, כיוון שהפורטל שנבנה מתרכז קודם כל במשתמש.
כדי ליצור פורטל אפקטיבי, יש לבצע אפיון מדויק, לבחון את צרכי המשתמש לעומק ולערוך בדיקות לכל אורך הדרך - כדי לוודא שהמוצר אכן עונה על כלל הצרכים.


ביצועים מצוינים

לגולשים באינטרנט אין סבלנות. אם לפורטל לוקח הרבה זמן לעלות, הם פשוט ימשיכו הלאה. בגלל שפורטל הוא מערכת כל כך גדולה ומורכבת, חייבים לשים דגש מיוחד על התשתיות. זה לא אתר תדמית רזה שאפשר לשפר את המהירות שלו בכמה קליקים, אלא גוף מורכב שדורש חשיבה עמוקה כבר בשלבי התכנון.
באמצעות תכנון נכון ושימוש אידיאלי בביצועי השרת, ניתן ליצור זמני טעינה קצרים וחווית משתמש אידיאלית.


בדיקות בפועל

אפיינתם, בניתם, אתם רוצים לצאת לשוק. אבל מי אמר שכל התכנונים באמת עלו יפה?
כדי להבטיח חווית שימוש אידיאלית גם במציאות, חשוב לבצע בדיקה באמצעות קבוצת מיקוד רלוונטית - טרם העלייה לאוויר. נוודא שהפורטל ברור לכל סוגי המשתמשים, נוח לשימוש ומאפשר לבצע את המשימות עם חיוך.



בניית אתר פורטל - בדיוק כמו שאתם צריכים

אפיון מדויק וחשיבה עמוקה, מאפשרים לנו להתאים את הממשק וחווית השימוש, כך שיתאימו באופן אידיאלי לצרכים שלכם. בין אם מדובר בפורטל תוכן או בפורטל לארגון, אנו בחברת THM נעשה את זה בצורה הטובה ביותר, ללא פשרות.

תאתגרו אותנו

המוטיבציה, הרצון והטכנולוגיה הם שמובילים אותנו לתוצאות יוצאות מן הכלל. ביחד נשיג את הבלתי אפשרי.
השאירו מספר פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

צרו קשר אילוסטרציה